Włącz wersję graficzną

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Kalendasz Szkolny

Mundurki szkolne

Spis lektur

Rekrutacja 2019/2020

Fundacja Arka Noego

Fundacja Arka Noego

W 2013 roku powstała w Tczewie Fundacja Edukacyjno – Wychowawcza „Arka Noego”. Jest to niezależna organizacja pozarządowa. Zajmuje się szerzeniem wartości chrześcijańskich jako istotnego czynnika kształtującego rozwój młodego człowieka. Każdy, kto obserwuje otaczający świat, doświadcza życia, myśli i wyciąga wnioski, ma świadomość, że zachodzące zmiany w pojmowaniu człowieka są diametralne.

 

Pedagogika, psychologia, antropologia, a także inne nauki badające człowieka jako byt, złożony z wielu sfer wnoszą nieustannie nowe informacje, wiadomości, sensacje na temat psychosomatycznego życia człowieka. Te fascynujące zagadnienia pozwalają na dostrzeżenie jakże ważnej sfery duchowości. Od tysięcy lat na temat ducha człowieka, sumienia, wpływu Boga, doświadczania Jego obecności w życiu wypowiadało się wielu uczonych w Piśmie i proroków.

 

Obecność Boga w życiu kształtowała zasady, moralność, etykę. Poszukiwanie Boga przez człowieka w swym życiu powodowane jest różnymi czynnikami- doświadczeniem dobra i zła, nieuleczalną chorobą, samotnością. W szczególnych chwilach życia, radosnych, ale także w tych trudnych warto wyciszyć się, przystanąć na moment , aby spojrzeć na swoją drogę. Każdy z nas jest pielgrzymem, każdy z nas wędruje przez życie, niosąc bagaż trudów, doświadczeń, niepokojów… Współczesny świat ma do zaoferowania wiele dróg. Jedne są proste, szerokie, jednak prowadzące donikąd.

 

Drogi Boże nie należą do łatwych. Wyboiste, kręte, wymagają dużo wysiłku. Niech przestrogą, a może i pocieszeniem będą słowa św. Mateusza:

 

„Bo szeroka jest brama i przestrzenna droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują.”

 

Fundacja ,,Arka Noego” ma wielkie pole do działania. Obrała drogę trudną, wymagającą wielu wyrzeczeń i działań. Jednym z nich jest założenie Niepublicznej Podstawowej Szkoły Katolickiej w Tczewie. Założyciele fundacji widzą potrzebę , a może i konieczność stworzenia szkoły, będącej jednocześnie ośrodkiem dającym poczucie komfortu i bezpieczeństwa przede wszystkim dzieciom , ale także ich rodzicom.

 

Całodzienna szkoła, w której uczeń będzie najważniejszą Osobą, jest marzeniem wielu osób. Szkoła, w której Dziecko otoczone fachową kadrą pedagogiczną zdobędzie niezbędną wiedzę , skorzysta z zajęć dodatkowych, ale także otrzyma ciepły posiłek, a w szkolnej świetlicy będzie mogło pobawić się, odrobić lekcje, pobyć do późnych godzin popołudniowych. Taka forma zajęć jest korzystna dla dzieci, ale także dla rodziców, pracujących w systemie zmianowym. Możemy się już pochwalić, że od 1 września 2014 ruszła!!!!!!

 

Więcej informacji na temat Fundacji Arka Noego znajdziesz TUTAJ

Bądź z nami
aktualności i informacje
Logowanie
przejdź do swojego konta
Przejdź do konta